EYT’liye büyük hayal kırıklığı!

EYT’liye büyük hayal kırıklığı! EYT’liye büyük hayal kırıklığı!

EYT kapsamında emeklilik şansı yakalayan Kuşadası Belediyesi çalışanları, yeni hayata başlamak için dört gözle bekledikleri kıdem tazminatlarına bir türlü kavuşamadı. Yurt dışı gezilere, konserlere, lüks makam araçlarına düşünmeden para harcayan belediye yönetiminin gelirini emekli çalışanların hakkını ödemek için harcayacağını açıkladığı gayrimenkul satış ihalesinde büyük hayal kırıklığı yaşandı. Dün, 4 gayrimenkulün satışa çıkartıldığı ihalede sadece 1 mülk satılabildi.

Bugüne kadar gayrimenkul satış ve kiralama ihalelerini canlı yayınlayan Kuşadası Belediyesi, satışa konu olan 4 arsadan 3’ü için şartname alan olmayınca, yayın yapmadı. Sadece 1 isteklinin katıldığı ihalede Hacı Feyzullah Mahallesi’ne kayıtlı 529 metrekare büyüklüğündeki arsa için teklif verildi. İhalede yaşanan hayal kırıklığı kendilerine yeni bir yaşam kurabilmek amacıyla aylardır kıdem tazminatlarını bekleyen emeklilere açıklanmadı. Sayısı 50 civarında olan emeklilere tazminatlarının en kısa sürede ödeneceği yolunda bilgi aktarılırken, bugüne kadar yerine getirilmeyen sözler nedeniyle inancını yitiren çok sayıda EYT’li alacaklarını tahsil edebilmek için İcra Dairesi’nin yolunu tuttu.

EYT’lilerin emeklerinin karşılığını beklediği dönemde, Kuşadası Belediyesi milyonlarca lirra harcayarak başta Amerika olmak üzere çok sayıda yurt dışı gezisi ve sonuncusu CHP’li sanatçılar Onur Akın ve Hüseyin Turan’ın katıldığı konserler düzenledi, Belediye Başkanı Ömer Günel’e TOGG alma kararı aldı.

https://slkhaber.com/o-belediyeden-kisiye-ozel-ihale/


  • post

Yorum Yazın