Trafikte, “bisiklet” düzenlemeleri

Trafikte, “bisiklet” düzenlemeleri Trafikte, “bisiklet” düzenlemeleri

Yarın Kuşadası’nda sona erecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu nedeniyle, ilçe giriş çıkışları merkezde trafik akışı yeniden düzenlendi, bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığınca düzenlenen ve 18 Nisan 2021 günü Kuşadası’nda son bulacak olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu güzergahı konusunda Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından alınacak tedbirler kapsamında bazı yollar trafiğe kapatılacak.

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na bağlı olarak Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"18 Nisan 2021 Pazar Günü saat 10.45-15.00 saatlerinde yapılacak olan Bodrum-Kuşadası etabının Aydın sınırlarından geçen bölümünde  Selçuk-Kuşadası- Söke güzergahında her iki istikamette ve uygun noktalarda mesafe ve yol durumları göz önüne alınarak aşamalı ve kısmi olarak 12.00-15.00 saatleri arasında karayolu trafiğe kapatılacaktır.

Ayrıca Kuşadası ilçe merkezi güzergah tedbirleri kapsamında, 18 Nisan 2021 Pazar günü saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, Çevre yolunun Turgut Özal Bulvarı ve Süleyman Demirel Bulvarı Davutlar Kavşağı ile Adakule kavşağı arasındaki Söke-Selçuk istikameti gidiş şeridi, Adakule kavşağı ile Kısmet Kavşağı arasında kalan Gazibegendi Bulvarı (Adakule Otel, Korumar Otel, Charıima Otel yolu), Hülya Koçyiğit Bulvarı, Atatürk Bulvarı (Kısmet Otel kavşağı ile Gençlik Caddesi Arası) Rıza Saraç Caddesi (Gözde Hastanesi ile Atatürk Bulvarı Arası) araç trafiğine kapatılacaktır.

Çevre yolunun (Turgut Özal Bulvarı ve Süleyman Demirel Bulvarı) Söke istikameti trafiğe açık olacak olup, yolun bu şeridi Davutlar Kavşağı ile Toprak kavşağı arası bölünerek çift yönlü olarak çalıştırılacak, Davutlar istikametinden gelen araçlar Toprak kavşağından Boyalık yolu istikametinden giderek şehir merkezine ulaşacaklardır.

Kuşadası’nda yolların kapalı olduğu saatlerde ise İzmir istikametine gidecek araçların Yeniköy-Çamlık yolunu, Ege Mahallesi ve İkiçeşmelik Mahallesine gidecek veya gelecek olan vatandaşların ise Çamlık Kavşağı ve Otogar Kavşağını kullanmaları gerekecektir.”

 

 

 


  • post

Yorum Yazın