İkioklu, Bursa’ya taşınıyor!

İkioklu, Bursa’ya taşınıyor! İkioklu, Bursa’ya taşınıyor!

KUAKMER “İkioklu Hatırlayan Mahalle Projesi” bu yıl 12. kez gerçekleşen ve ‘’Kökler’’ temasıyla düzenlenen, Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali’ndeki yerini aldı. Sergi, 02-09 Aralık tarihleri arasında Bursa Merinos AKKM 'de gezilebilecek.

Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi ve Kent Müzesi bünyesinde (KUAKMER), Özcan Yurdalan projesi olarak festivalde yer alan çalışma kapsamında, Proje Yapım ve Yönetimini, Kuşadası Eğitim Geliştirme Vakfı Adına (KEGEV) Şefik Sözer üstlenirken, proje Koordinatörlüğü’nü Eylem Akgün yaptı. Ali Ergül, Sedat Onar ve Şenol Eskin’in Tarih Danışmanı olarak yer aldığı projede, S. Burçak Çıkıkçı Mimari Danışman, Yusuf Aslan ise Fotoğraf Editörü olarak görev aldı.

Kuşadası İkioklu Hatırlayan Mahalle Projesi’nin fotoğrafları Baytekin Kara, Berkant Akbacak, Eylem Akgün, Funda Ulusoy, Habip Yanç, Hülya Mutlu, İbrahim Okşan, İsmail Ertin, Mustafa Diniz, Mustafa Şengül, Seçkin Yenici, Selda Ertin, Şükran Atlı, Tibet Pehlivan, Özcan Yurdalan, Yusuf Aslan tarafından çekildi. Yine projenin fotoğraf anlatım metinlerini ise Ali Ergül, Belma Özgün, Düriye Sarayköylü, Fatma Kırlı, Prof. Dr. Ferhan Esen, Feryal Çıkıkçı, Melek Sözer, Sedat Onar, Şadiye Evgin, Şefik Sözer, Şenol Eskin, Zerrin Boratav Bağçivan üstlendi.


  • post

Yorum Yazın