Kuşadası Belediyesi “topu dikti!”

Kuşadası Belediyesi “topu dikti!” Kuşadası Belediyesi “topu dikti!”

CHP yönetimi, kabarık borçları nedeniyle AK Parti’den devir alınan belediyeleri topa tutarken, partili Kuşadası Belediyesi, batık yerel yönetimler sıralamasında zirveyi zorlamaya başladı. Ömer Günel’in işbaşında olduğu 2019-2024 yılları arasında onlarca gayrimenkul satmasına rağmen 1.5 milyar civarında borç yapan Kuşadası Belediyesi, yeni döneme yine kredi ve arsa satışı ile başlangıç yaptı. İşçi maaşlarını bile ödemekten aciz duruma düşen belediye yönetimi, 25 milyon lira kredi çekmek ve 12 arsa daha satmak için meclisten yetki istedi.

Kuşadası Belediye Meclisi’nin 6 Mayıs tarihli meclis gündemine alınan 25 milyon liralık kredi talebinde, özel veya kamu bankalarından çekilmesi planlanan miktarın devam eden yatırımlar ve cari borçlar için kullanılacağı açıklandı. Aynı toplantıda görüşülecek bir başka gündem maddesine göre de mülkiyeti Kuşadası Belediyesi’ne ait 12 arsanın satışı için onay istendi. Çınar, Davutlar, Güzelçamlı ve Türkmen Mahallesi’nde bulunan ve en küçüğü 198 metrekare, en büyüğü de 9 bin 121 metrekare olan taşınmazların satışından elde edilecek gelirin yatırımlar için kullanılacağı ifade edildi.

Üst yönetim, mülk satışları ve aşırı borçları nedeniyle AK Partili Belediyeleri sert şekilde eleştirirken, CHP’li Kuşadası Belediyesi’nin Genel Merkez’in bu söylemlerine rağmen yeni borç stokunu büyütme ve mülk satışlarına ara vermemesi şaşkınlık yarattı.


  • post

Yorum Yazın