Türkiye’nin en torpilli mekanı Kuşadası’nda kapılarını açıyor!

Türkiye’nin en torpilli mekanı Kuşadası’nda kapılarını açıyor! Türkiye’nin en torpilli mekanı Kuşadası’nda kapılarını açıyor!

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin “meydan” yapmak amacıyla satın aldıktan sonra beton ormanına çevirdiği eski Tariş alanı içindeki tescilli idare binasındaki restorasyon çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık 20 milyon lira ödenerek 2 kez restore edilen yapı, Dada Kafe olarak işletilmek üzere showmen Okan Bayülgen’e teslim edildi.

Belediye Hizmet Binası bahçesindeki tarihi yapının anahtarını aldıktan sonra tabelasını asan Okan Bayülgen, hızla dekorasyon çalışmalarına girişirken, mekanın kiralama şekli konusundaki sır perdesi aralanmadı. Mülkiyeti Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan yapının yasa gereği açık ihale ile kiralanması gerekirken, hiçbir yaygın mecrada ihale duyurusuna rastlanmadı. Bu durum, Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu mülkü ya bünyesindeki bir şirkete, ya da plajlarda yapıldığı gibi Kuşadası Belediyesi iştiraki olan Arya A.Ş.’ye tahsis ettiği, Bayülgen’e de bu şirketler üzerinden kiralandığı kuşkusunu yarattı. Kiralama şeklinde olduğu gibi tescilli binanın kira bedeli de karanlıkta kaldı.  

Kuşadası Belediyesi, Balıkçılar Kahvesi’nin ihalesiz kiralandığı gerekçesiyle hukuk mücadelesi başlatırken, bu gözde mekanın ihalesiz ve rekabet koşulları oluşmadan kiralanması tepkilere neden oldu.

İŞTE KUŞADALI İŞLETMECİLERDEN KAÇIRILAN O BİNA ÜZERİNDEKİ OYUNLAR:

https://slkhaber.com/showmen-okan-a-ozel-torpil/

https://slkhaber.com/olay-projede-17-5-milyonluk-kusku/


  • post

Yorum Yazın