Kuşadası’nda hesaplara karartma!

Kuşadası’nda hesaplara karartma! Kuşadası’nda hesaplara karartma!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in defalarca tekrarladığı çağrıya rağmen mal varlığını paylaşmayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mayıs ayı meclis toplantısında söz vermesine rağmen kurum borçlarını da açıklamadı. Meclis’in Haziran oturumunda Belediye’nin alacakları konusunu gündeme taşıyan Günel, borçların açıklanmasını önümüzdeki toplantıya erteledi, mal varlığı konusunda hiçbir açıklama yapmadı.

31 Mart seçimlerinin hemen arkasından el değiştiren Büyükşehir Belediyelerinin bile hesapları vatandaşla paylaşılırken, Kuşadası Belediyesi bu konudaki çağrılara kulak tıkadı. İyi Parti’nin geçtiğimiz ay verdiği önergeyi cevapsız bırakan Başkan Günel, gündemin hesaplarla ilgili bölümünü kurum alacaklarına ayırdı. İyi Parti Sözcüsü Hasan Göçmen’in toplantı sırasında meclisin mayıs oturumunda verdikleri önergeyi hatırlatması üzerine, bu konuda hazırlıkların sürdüğünü ve cevabın yazılı olarak verileceğini söyledi. Göçmen’in bu sorunun yanıtının halkla paylaşılması yolundaki talebini tekrarlaması üzerine de, geçtiğimiz mecliste olduğu gibi “gerekirse kapıya asarız” diye konuştu.

Yerel seçim süreci başladığı günden bu yana tüm belediye başkanlarının mal varlığını açıkladığı CHP’de bu konuda sessiz kalan tek isim Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel oldu. Geçtiğimiz toplantıda, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de bu konuda talebi olduğunu vurgulayan Günel, “Haziran’da Güzelçamlı’da yapacağımız toplantıda mal varlığımı açıklayacağım. Ama hepsini belediye başkanı olduğum dönemde edindiğimi sanmayın” şeklindeki sözlerine rağmen bu konuda sessiz kalmayı tercih etti.


  • post

Yorum Yazın