Kuşadası’nda milyonluk firar!

Kuşadası’nda milyonluk firar! Kuşadası’nda milyonluk firar!

Kuşadası’nda tamamladığı projeleri referans göstererek konut sahibi olmak isteyen onlarca kişiden milyonlarca lira para toplayan müteahhit kayıplara karıştı. Çoğunluğu yurt dışında bulunan ve aralarında bürokratların da yer aldığı pek çok kişi, savcılığa başvurarak Asiada İnşaat ve sahibi Süleyman Ünal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Edinilen bilgiye göre 2019 yılından sonra yıldızı parlamaya başlayan Asilada İnşaat, yeni projeleri için yurt dışı ağırlıklı müthiş bir tanıtım kampanyası başlattı. Gösterişli görsellerle Kuşadası’nda konut sahibi olma hayali kuran pek çok kişiyi etkilemeyi başaran firma, daha inşaatlara başlamadan kağıt üzerinde milyonlarca liralık satış yaparak para topladı. Ancak söz verilen tarihte inşaatların başlamadığı ortaya çıkınca, alıcılar firma ve sahibi Süleyman Ünal’ın peşine düştü. Ev umudu ile birikimlerini Asilada’ya yatıran pek çok kişi Süleyman Ünal’ın cep telefonlarını bile kapattığını öğrenince soluğu adliyede aldılar. Bazı mağdurlar Asilada hakkında icra işlemi başlattı, bazıları da avukatları aracılığı ile dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu.

Süleyman Ünal’ın ortalıktan kaybolmasından sonra Asilada ile kat karşılığı anlaşma yapan mülk sahibi inşaata devam ederken, diğer projelerin tamamı terk edildi, tabelaları kaldırıldı.


  • post

Yorum Yazın