Kuşadası’nın 4 ayaklı dedektifi torbacıların tuzağına düşmedi!

Kuşadası’nın 4 ayaklı dedektifi torbacıların tuzağına düşmedi! Kuşadası’nın 4 ayaklı dedektifi torbacıların tuzağına düşmedi!

Kuşadası Emniyeti’nin “uyuşturucu ile mücadele” çalışmaları kapsamında 2 torbacı yakalandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği’nin düzenlediği operasyonlarda başrolü polisin narkotik köpeği Honaz oynadı.

Edinilen bilgiye göre bir istihbaratı değerlendiren Kuşadası Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kuştur mevkiinde 34.EC.*** plakalı bir aracı durdurarak arama yaptı. Sürücüsünün Y.Y. isimli bir şahıs olduğu belirlenen aracın bagaj bölümünde narkotik köpeği Honaz eşliğinde yapılan aramada, köpeğin dikkatini dağıtmak amacıyla köpek maması paketi içine gizlenmiş 90 gram esrar ele geçirildi. Derinleştirilen soruşturma kapsamında Narkotik Büro Amirliği ekipleri Değirmendere Mahallesi’nde bir evde uyuşturucu ticareti yapıldığı bilgisine ulaştı. Bu adrese düzenlenen operasyonda ise evin muhtelif yerlerine gizlenmiş halde 134 adet xanax hap, 37 adet Gerica hap ve 0.40 gram kokain bulundu. Uyuşturucunun gizlendiği evde yakalanan M.K.D isimli şahıs ile Honaz’ın yakalattığı Y.Y. gözaltına alınarak haklarında yasal işlem başlatıldı.


  • post

Yorum Yazın