O başkan için hüküm verildi!

O başkan için hüküm verildi! O başkan için hüküm verildi!

Kuşadası Belediyesi’nde İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçiren ihale yolsuzluğu iddiaları sonrasında Belediye Meclisi’nde alternatifleri konuşulmaya başlanan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in CHP örgütündeki kredisi de tükenme noktasına geldi. Aralarında mevcut yönetimde yer alan isimlerin de yer aldığı bazı partililer, Günel’in partiye zarar verdiği gerekçesiyle şimdiden 2024 yılı adayını belirlemek için harekete geçti. Bu arada CHP Meclis Grubu’nun da dört gözle İçişleri Bakanlığı’nın devam eden soruşturmalarla ilgili kararını beklediği ifade edildi.

CHP kulislerinden derlenen bilgilere göre, Genel Merkez’in Kuşadası’nda yaşananlar karşısında takındığı sessiz tutuma tepki veren partililer, Günel’in küçük bir ihtimal dahi olsa adaylığının önüne geçebilmek için 2024 için isim arayışlarına başladı. Bir süredir sessizce sürdürülen ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun son Kuşadası ziyareti sonrası dillendirilmeye başlayan kulislerde öne çıkan en çarpıcı isim İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek oldu. Mevcut yönetimin büyük bölümü ile gençlik kollarının da destek verdiği ifade dilen Gürbilek bu konuda sessizliğini korurken, Aydın İl Örgütü ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yakın bir siyaset izlemesi, adını ön plana atanların elini güçlendiren bir faktör olarak değerlendiriliyor.

Kuşadası örgütünde potansiyel belediye başkan adayı olarak gösterilen bir diğer isim ise Murat Yakar. Geçmişte meclis üyeliği yapan, geçtiğimiz yıl da eleştirileri yüzünden Ömer Günel’in girişimleri ile Yüksek Disiplin Kurulu’na gönderilen ve mahkeme kararı ile partiye dönüş yapan Yakar’ın bu konuda istekli olduğu konuşuluyor. Yakar gibi Günel’in girişimleri ile disiplin süreci yaşayan Avukat Erdal Güngör de CHP Kuşadası Örgütü’nde adı 2024’ün başkan adayları arasına girdi. Avukat Güngör’ün kafasındaki bir diğer koltuğun ilçe başkanlığı olduğu, seçim sürecinde rotayı bu makama çevirmesi ihtimal dahilinde gösteriliyor.

Her geçen gün uzaması beklenen listede şu an itibari ile ipi göğüslemeye en yakın isim olarak eski meclis üyesi Murat Saraç gösteriliyor. Kulislerde, Belediye Başkan adaylığı konusundaki niyetini yakın çevresiyle paylaştığı belirtilen Murat Saraç’ın adaylığı için yakın dostu gazeteci Fatih Portakal’ın da devreye girdiği bilgisi hızla yayılıyor.


  • post

Yorum Yazın