Meclis üyesi için, belediye personeline tehlikeli görev

Meclis üyesi için, belediye personeline tehlikeli görev Meclis üyesi için, belediye personeline tehlikeli görev

Kuşadası’nda “sinekle mücadele” kapsamında havuzun makine dairesinde yönetmeliklere aykırı bir şekilde ilaçlama yapıldığı sırada metan gazı patlamasının yaşandığı sitede CHP’li Meclis üyesi Emre Fazlılar’ın yaşadığı ortaya çıktı. Olay sırasında ölümden dönen 2 belediye çalışanının Kadınlar Denizi’ndeki Aktema Sitesi’nde haşere  ile mücadele için görevlendiği ileri sürüldü.

İddialara göre, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları Serdar Karşal ve Ferman Güzhan’ın Kadınlar Denizi’ndeki Aktema Sitesi’ne ait yüzme havuzunun makine dairesinde ortaya çıkan haşereleri yok etmekle görevlendirildi. Açık havada ve sivrisinek ve karasinek larvalarını yok etmek amacıyla kullanılan ekipmanla makine dairesine gönderilen iki çalışan, ilaçlama yaptıkları sırada oluşan kimyasal reaksiyon sonucu meydana gelen patlama sonucu ağır yaralanarak hastanelik oldu.

İki belediye görevlisi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde yaşam mücadelesi verirken, bu tehlikeli görevin kendilerine kim veya kimler tarafından verildiği sorusu gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre, CHP’li Meclis üyesi Emre Fazlılar’ın ikamet ettiği sitedeki ilaçlama yapma talimatı Temizlik İşleri Müdürü Ceylan Sarıgöl’den geldi. Görevlilere son yönlendirme de ilaçlama Amiri Serkan Sungur tarafından yapıldı.

Belediye çalışanları tehlikeli görev yüzünden diken üzerinde beklerken, ortaya bir de hastanede tedavi gören çalışanların, görevlendirme konusunda konuşmamaları konusunda uyarıldıkları ve aksi durumda işten atılmak ile tehdit edildikleri iddiaları atıldı.


  • post

Yorum Yazın