Milli Park’ta “fasıl”a onay veren müdür, Kuşadası’ndan sürüldü!

Milli Park’ta “fasıl”a onay veren müdür, Kuşadası’ndan sürüldü! Milli Park’ta “fasıl”a onay veren müdür, Kuşadası’ndan sürüldü!

Kuşadası’ndaki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda 2016 yılından bu yana müdür olarak görev yapan Orman Mühendisi Koray Aşık, hakkında açılan idari soruşturma sonucunda görevinden alındı. Milli Park’ın gece ziyaretçilere açılması, ardından da mevcut işletmecinin park sınırları içinde fasıl geceleri düzenlemesi nedeniyle çevrecilerin eleştirilerine hedef olan Aşık, görev değişikliği nedeniyle isim açıklamadan bazı kurum ve kurum temsilcilerini suçladı. Aşık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, görev yeri değişikliğine neden olarak 5 tepesi kırılmış, 3 devrik ağacı rapor tazmin etmeden kestirmiş olmakla suçlanmasını gösterdi.

Dilek Yarımadası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasına, “2016 Nisan ayında başladığım Milli Park Müdürlüğü görevim bu hafta itibari ile sona eriyor. Görev yeri değişikliği sebebim, görünen sebep,5 adet tepesi kırılmış ve 3 adet devrik ağacı olağanüstü rapor tanzim etmeden kestirmek ve naklettirmek” ifadesiyle başladı. Koray Aşık, görev değişikliği ile ilgili olarak kendisini özetle şöyle savundu:

“Görünmeyen ancak benim ve bir çok kişinin bildiği sebep, Milli Park sınırlarında Kurumumun varlığını ve onurunu ortaya koymak, bazı kendini kanunlardan üstün gören diğer kurum temsilcilerine dur demek, usulsüz taleplerine müsade etmemek ve kurmuş oldukları keyfi düzeni bozmaktır. Bu kurum ve kurum temsilcilerinin kim olduğunu Devletimin zarar görmemesi için açıklamayacağım. Zaten burada konu Devletimin şerefli kurumları değil, o kurumları şahsi düşünceleri ve eylemleri ile kullanan kişilerdir. Bundan sonraki süreci daha sonra yapacağım paylaşımlarla detaylandıracağım, ben ve arkadaşlarıma yapılan haksızlığı tüm yönleri ile Adaletin ve kamuoyunun bilgisine sunacağım.”


  • post

Yorum Yazın