Muhbirler atağa kalktı, Kuşadası CHP’de kelle avı yeniden başladı!

Muhbirler atağa kalktı, Kuşadası CHP’de kelle avı yeniden başladı! Muhbirler atağa kalktı, Kuşadası CHP’de kelle avı yeniden başladı!

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun zorlama programında bile bir araya getirilemeyen CHP Kuşadası Örgütü’nde, partideki geleceği tartışılan Ömer Günel muhalifleri için yeni bir ihraç dalgası esmeye başladı. Aralarında hakkındaki ihraç kararı mahkeme tarafından bozulan eski meclis üyelerinden, potansiyel belediye başkan aday adayı Murat Yakar’ın da yer aldığı bir grup partili, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel hakkındaki yorumları nedeniyle İl Yönetimi tarafından ifadeye çağrıldı.

CHP Kulislerinden sızan bilgilere göre, CHP’deki Günel karşıtlarının tasfiyesi için başlayan şikayet hareketi, önce Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu’nun kapısını çaldı. Ancak Gürbilek yönetimi başvuruyu kabul etmeyince şikayetler İl Yönetim Kurulu’na iletildi. İhbar üzerine harekete geçen CHP Aydın İl Yönetim Kurulu, hakkında suçlamalarda bulunan partilileri ifade vermeye çağrıldı. Edinilen bilgiye göre, CHP’den ihracı mahkeme tarafından durdurulan ve aylardır sosyal medyada belediye ile ilgili bir paylaşımda bulunmayan eski belediye meclis üyesi Murat Yakar da, yeni dalgada ifadeye çağrılanlar listesinde yer aldı. Tepki çeken gelişme, bazı CHP’liler tarafından Ömer Günel’in Kuşadası siyasetini dizayn etme çabası olarak değerlendirilirken, bazıları da durumu Kuşadası Belediye Başkanı’nın yaşanan süreçten sorumlu tuttuğu partilileri cezalandırma hamlesi şeklinde yorumladı.


  • post

Yorum Yazın