CHP’de aranan hain bulundu!

CHP’de aranan hain bulundu! CHP’de aranan hain bulundu!

Yerel seçimlerde büyük bir sıçrama yaparak ilk parti konumuna gelmesine rağmen Kuşadası’nda büyük oy kaybı yaşayan CHP’de bazı partililerin başka parti ve adaylar lehine çalıştığı yolundaki iddialar üzerine başlayan cadı avının yankıları sürüyor. CHP Kuşadası İlçe Yönetimi, meclis üyelikleri konusunda tercihlerini CHP’den yana kullanmalarına rağmen başkanlık için Ömer Günel’e oy vermeyenlerden başlamak üzere farklı adaylara destek veren partilileri belirlemek için araştırmalarını sürdürürken, Yazar Ergun Poyraz’dan ihanet konusunda çarpıcı bir çıkış geldi. Poyraz, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in Özlem Çerçioğlu’na karşı AK Parti ile ittifak yaptığını belirterek, ihraç edilmesi gereken asıl ismin o olduğunu vurguladı.

İTTİFAK YAPTILAR

Ömer Günel’in seçim öncesinde AK Partili Fuat Akdoğan ile ittifak kurduğunu hatırlatan Yazar Poyraz, “ihanetin kanıtı” olarak değerlendirdiği gelişmeleri şöyle ifade etti:

“Seçim öncesinde Fuat Akdoğan, bir çağrı yaparak herkesten Kuşadası Belediye Başkanlığı için Ömer Günel’in, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Mustafa Savaş’ın desteklenmesini istedi. Üstelik bu çağrıyı canlı yayında yaptı. Bunu bilmeyen, duymayan kalmadı. Bu yetmedi, CHP listesine daha önceki seçimde birlikte çalıştığı Nilüfer Tektaş Cevahir’i meclis üyesi olarak yazdırdı. Bu da yetmedi, Ömer Günel, Büyükşehir’de Savaş için çalışan Akdoğan’la kol kola yürümeye başladı. Pek çok önemli toplantıda, Çerçioğlu karşıtı Fuat Akdoğan’ı başköşelerde ağırladı. Koşullarını kabul etmemiş olsa, Akdoğan’la birlikte bir kampanya yürütür müydü? Eğer CHP, açıklandığı gibi parti tüzüğünün 68/1-e maddesi gereği 'Parti adaylarına karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak' fiilinin kesin ihraç cezasıyla cezalandırılması gerektiği” hükmünü işletecekse, uygulamayı Ömer Günel’den başlatmak zorundadır.”

2019-2024 DÖNEMİ

Ömer Günel’in 2019-2024 yılları arasında da, parti tüzüğü ve ilkelerine aykırı pek çok icraata imza attığını anlatan Ergun Poyraz, “Bunları gördükleri Ömer Günel’e oy vermeyenler hain değil, gerçek CHP’lilerdir” dedi. Poyraz sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Bu gün CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in AK Partili Belediyelere yönelttiği suçlamalar neyse, Kuşadası Belediye Başkanı’nın yaptığı uygulamalar da onlar. İsraf desen Kuşadası’nda. Adrese teslim ihale desen o da var. Bugün CHP Genel Başkanı AK Partili Belediyelerin borçlarından söz ediyor. Oysa ki, Kuşadası Belediyesi Ömer Günel dümene geçtikten sonra neredeyse hepsini solladı. Bırakın Özlem Çerçioğlu’na ihanet suçundan ihraç edilmeyi, geçmiş uygulamaları ile cezayı çoktan hak etti.”

https://slkhaber.com/chp-listesi-nde-akdogan-damgasi/


  • post

Yorum Yazın