O başkan suçüstü yakalandı!

O başkan suçüstü yakalandı! O başkan suçüstü yakalandı!

Soğucak’taki arazilerine ballı imar çıkartabilmek için CHP’li Ömer Günel’le işbirliği yaptığı ileri sürülen Kuşadası eski belediye başkanı AK Partili Fuat Akdoğan’ın devam eden inşaatlarında ve çiftliğinde kullanmak üzere çektirdiği kaçak su hattı dün ASKİ ekipleri tarafından kesildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri kaçak hat nedeniyle cezai işlem yapmak üzere tutanak tutarken, aynı alanda bir de kaçak artezyen bulunduğu belirlendi.

Akdoğan hakkındaki kaçak haberleri nedeniyle dün bölgede bir araştırma yapan ASKİ ekipleri, sözü edilen hattın arızalı olduğu için fatura tahakkuk ettirilemeyen bir saat üzerinden çekildiğini saptadı. Ekipler bu bağlantıyı kestikten sonra tutanak tutmak amacıyla girdikleri arazide bir de izinsiz kazıldığı belirlenen bir artezyen bulunduğunu belirlediler. ASKİ ekiplerinin Fuat Akdoğan’ın yeni inşaatlara hazırlık amacıyla ağaç kesimini sürdürdüğü parseldeki su kuyusuna bağlanan elektrik hattı ile depoda kullanılan hidroforun acele ile yerinden söküldüğü anlaşıldı.

ASKİ’nin, izinsiz çekilen hat ve ödenmeyen su faturaları nedeniyle Fuat Akdoğan’a ciddi bir para cezası keseceği ifade edilirken, çevri sakinleri kaçak elektrik konusunda araştırma yapılıp önüne geçilmesi için AYDEM’e de başvuruda bulundular.


  • post

Yorum Yazın