Sesin ölümcül tonu: Gürültü

Sesin ölümcül tonu: Gürültü Sesin ölümcül tonu: Gürültü

Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD), Çarşamba Söyleşileri etkinliğinde Kuşadalı sanatçı Çiğdem Suyolcu’yu ağırladı. Etkinlikte, ‘’Dünyanın Sesini Biraz Kısabilir Misiniz Lütfen’’ sloganıyla, özellikle turizm kentlerinde yaşanan, ‘’Gürültünün, Fiziksel ve Zihinsel Olarak Canlılar Üzerindeki Ölümcül Etkileri” konusu konuşuldu.

Gürültü kirliliğinin dayanılmaz şiddetinin her alanda ve her yerde görüldüğünü, bu sorunun tüm canlıların sağlığını olumsuz etkilediğine vurgu yapan sanatçı Çiğdem Suyolcu, ‘’Gürültü, insanların sağlığını etkilediği gibi psikolojik rahatsızlıklara da neden olmaktadır. İnsan üzerindeki etkisinin aile içi sorunlara, normal hayatta gerginliklere, hatta kazalara bile neden olduğu, özellikle trafikte yaşanan sorunların önemli nedeni olduğu bilinmektedir. Bu noktada ilgili kurumların önlem almasını ve gerekli yaptırımların mutlaka uygulanması gerekmektedir’’ dedi.

Söyleşiden sonra soruları yanıtlayan Çiğdem Suyolcu’ya, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.

Çiğdem Suyolcu kimdir?

Profesyonel oyuncu olan Çiğdem Suyolcu, İzmir Türk Koleji mezunu olup, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi. Beni de götür, Gitme Baba, Nisan Balığı, Büyü gibi sinema filmlerinde oynayan Suyolcu, TV filmleri ve dizilerde ve tiyatro oyunlarında da rol aldı. Sanata, tarihe, kültüre ve çevreye önem veren ve duyarlılık gösteren Çiğdem Suyolcu’nun, kayak, aletli dalış, yüzme, binicilik ve golf gibi sporlar önemli tutkuları arasındadır.


  • post

Yorum Yazın