“Ailenin organizatörü”, belediye ihalelerinden milyonlar götürdü!

“Ailenin organizatörü”, belediye ihalelerinden milyonlar götürdü! “Ailenin organizatörü”, belediye ihalelerinden milyonlar götürdü!

Belediye ihalelerinin Başkan Ömer Günel’in yakın çevresi tarafından paylaşıldığı iddiaları gündemden düşmeyen Kuşadası’nda, önemli etkinlik ve imza günlerinin altından da tanıdık bir isim çıktı. Başkan Günel’in en yakınındaki isimlerden biri olan organizatör Melih Taşer’e Kuşadalılar Buluşması, Giritliler Festivali ve imza günleri düzenlenmesi için 4.4 milyon lira ödeme yapıldığı anlaşıldı.

Günel ailesine, en özel günlerine çağrılacak kadar yakın, oğluna Paşam diyecek kadar samimi olduğu belirtilen Melih Taşer, 1 milyon 810 bin liralık teklifi ile bu yıl ilk kez düzenlenen Adalılar Buluşması isimli etkinlik için açılan ihalenin kazananı oldu. Melih Taşer, uzun bir aradan sonra yeniden hayata geçerilenh Giritliler Festivali’ni de 1 milyon 570 bin lira karşılığında düzenledi. Türkan Şoray, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Sunay Akın, İnci Aral ve Murathan Mungan’ın konuk olduğu imza günleri ve söyleşiler de 1 milyon 25 bin lira bedel karşılığında yine Melih Taşer tarafından gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere bazı meclis üyeleri ile de sıkı dost olduğu belirtilen organizatör Melih Taşer’in, sahibi olduğu Elifname isimli Dans ve Sanat Merkezi’nin de Kuşadası Belediyesi ve KUSAV ile zaman zaman ortak organizasyonlara imza attığı ifade edildi.


  • post

Yorum Yazın