Bu alemlerin faturasını kim ödüyor?

Bu alemlerin faturasını kim ödüyor? Bu alemlerin faturasını kim ödüyor?

Kuşadası Balıkçılar Meydanı’nda Belediyenin katkılarıyla düzenlendiği ifade edilen, “Halk Konseri” olarak duyurulmasına rağmen, sadece 450 TL’lik rezervasyon yaptıranların izleyebildiği Melek Mosso konserine tepkiler giderek artıyor. Bir taraftan sanatçıya ödenen ücret ve kaynağı tartışılırken, diğer taraftan da meydanın en ön sıralarını işgal eden belediye yöneticilerinin hesabının kim veya kimler tarafından ödendiği soruları Belediye Meclisi’ne kadar geldi. Cumhur İttifakı’nın olay konserle ilgili soru önergesi belediye yönetimi tarafından cevapsız bırakıldı.

Kuşadası Belediye Meclisi’nin AK Parti ve MHP’li üyeleri tarafından verilen soru önergesi, AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe tarafından kamuoyuna duyuruldu. Gökçe, sosyal medya hesabından yaptığı konuyla ilgili açıklamada, halkın uygulamaya tepkilerini hatırlattı. AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı, hesabı verilemeyen sözde halk konseri ile ilgili soru önergesi hakkında görüşlerini şöyle ifade etti:

“Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda Balıkçılar Meydanı’nda yapılan konserlerle ilgili Belediye yönetimine iki soru sorduk.

Öyle ya pandeminin yoğun olduğu günlerde bile bu konserleri o meydanda düzenleyen Belediye yönetimi insanları iç içe sokmuştu.

En son Melek Mosso konserindeki keyfi uygulamalar sonrası Kuşadası kamuoyunda haklı tepkiler oluştu.

Balıkçılar Meydanı'ndaki konser alanı belediye ekiplerince çevrildi, çevrilen alana o bölgedeki bir kaç yandaş işletmenin masa sandalyeleri atıldı. Belediye'nin düzenlediği bu konserde adam başı 450 TL' den fix menüler satıldı.

Belediye yönetimi ve misafirleri ön masada vur patlasın çal oynasın eğlendi. En önde yer alan bu masanın hesabını kimin nasıl ödediğini merak ediyoruz.

Kuşadası'nda başka aynı sektörde faaliyet gösteren esnaflar yok mu da, başka konser yapılabilecek alanlar yok mu da hep aynı meydanda aynı dükkanları kalkındırmak için konserler düzenleniyor.

Ve buradan önergemizdeki sorularımızı Kuşadası kamuoyu adına tekrarlıyoruz?

1- Bu konserler halka açık mı ve halk konseri mi?

2- Bu konserlere gelen sanatçıların maliyeti nedir ve kim karşılıyor? “


  • post

Yorum Yazın