CHP’de adaylık görevi Özer Kayalı’ya verildi!

CHP’de adaylık görevi  Özer Kayalı’ya verildi! CHP’de adaylık görevi Özer Kayalı’ya verildi!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kurultay sonrası kutlama ziyareti için randevu beklerken, CHP Genel Merkezi eski Başkan Özer Kayalı’yı Ankara’ya çağırdı. Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in daveti üzerine gerçekleşen zirvede Kayalı’ya CHP’nin Kuşadası Belediye Başkan adayı olma görevi verildi.

Kuşadası siyasetinde deprem etkisi yaratan gelişme, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na adaylık yolunu açan anket sonuçlarının değerlendirilmesi ile ortaya çıktı. Aynı ankette Ömer Günel’in oy kaybındaki erimenin Büyükşehir adayını bile riske soktuğu anlaşıldı. Söz konusu kamuoyu araştırmasında ortaya çıkan en çarpıcı ayrıntı ise özellikle CHP’li seçmenin ezici bir çoğunlukla tercihini Özer Kayalı’dan yana kullanması oldu.

İlçede yaşayan bazı turizmci ve iş insanlarının görüşlerinin anket sonuçları ile örtüşmesi ve Kayalı’nın Kuşadası’nda CHP’ye seçim kazandırabilecek en güçlü aday olduğunun anlaşılmasından sonra uzun süredir siyasetten uzak duran eski başkanla temasa geçme kararı alındı.

Kuşadası’nda farklı kesimlerden pek çok kişinin aktif siyasete dönmesi için baskı yaptığı Özer Kayalı ile ilk temas, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Grup Başkanvekili Doğan Subaşı tarafından sağlandı. Subaşı’nın daveti üzerine İstanbul’da gerçekleşen görüşmede, eski başkandan CHP’nin menfaatleri gereği yeniden aktif siyasete dönmesi istendi. Subaşı’nın ofisindeki görüşmede CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in daveti iletildi. İstanbul’un ardından Ankara’ya geçerek Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’le baş başa oturan Özer Kayalı’dan burada da aday adaylığı başvurusu yaparak adaylık yolundaki ilk adımı atması istendi. CHP’nin en tepe isimlerinden gelen bu talebe hayır diyemeyen Özer Kayalı, çalışma arkadaşlarının da görüşlerinin aynı doğrultudan olması durumunda aday adaylığı başvurusunu yapmayı kabul etti. Kuşadası eski belediye başkanıı Kayalı’nın, 27 Kasım P.Tesi veya 28 Ekim Salı günü başvuru için gerekli evrakları CHP ilçe Başkanlığı’na teslim edeceği öğrenildi.


  • post

Yorum Yazın