CHP’deki kalkışma başarısız oldu!

CHP’deki kalkışma başarısız oldu! CHP’deki kalkışma başarısız oldu!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in, CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’e kendisini başkan adayı olarak ilan ettirip yerel seçime rakipsiz girme hamlesi başarısızlığa uğradı. Eski Başkan Özer Kayalı’dan sonra bugün de Dr. Bilgehan Algan ile Turizmci Murat Saraç da, aday adaylıklarını ilan etti.

24 Eylül tarihinde yaptığı çıkışla, tüzüğü, Parti Meclisi’ni ve aday adaylığı müessesesini yok sayarak Günel’e kayıtsız şartsız destek veren CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek,  her gün yeni bir rakip çıkmaya başlayınca, başvuru dosyalarının kabulü görevi İlçe Başkan Yardımcısı Serhan Cellat’a bıraktı. İle Başkanlığı’na başvuru dosyasını teslim eden ilk isim Dr. Bilgehan Algan, aday adayının demokrasiye yakışır bir şekilde ön seçimle veya halka sorularak belirlenmesini istedi. Kuşadası’nın, Günel’in siyasi rakipleri ve muhalifleri için korku imparatorluğuna dönüştüğü yolundaki söylemlerin yoğunlaştığı şu günlerde aday adaylığı başvurusu yapan Turizmci Murat Saraç ise bir kesimin ve zümrenin baskısına boyun eğmeyeceğini söyledi. Saraç konuşmasında İsmet İnönü’nün “Namussuz insanlar kadar namuslu insanlar da cesur olmalı” sözlerine atıfta bulunarak cesaretle mücadele edeceğini ifade etti.

Daha önce Zeki Fidandal ve Erkan Güzelgün’ün başvuru yaptığı CHP’de bugün Bahar Ballı’nın da eklenmesiyle, aday adayı sayısı 6’ya yükseldi.


  • post

Yorum Yazın