Torpil artık sınır tanımıyor!

Torpil artık sınır tanımıyor! Torpil artık sınır tanımıyor!

Rekor mıcır alımının hesabını verebilmek için Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in milyonlarca metrekare (8 milyon100 bin) yol yapıldığını iddia ettiği Kuşadası’nda halkın “yol”suzluk isyanı bitmiyor. Sıradan vatandaş, bozuk yollarının düzeltilmesi için aylarca beklerken, Günel’in yakın çevresinin halk deyimiyle “kaymak gibi” yollarla buluşturulduğu Kuşadası’nda bu konudaki son örnek pes dedirtti. Kuşadası’nı Kirazlı’ya bağlayan ve aşırı yağışların yarattığı tahribat yüzünden yaklaşık 1 yıldır onarılması istenen 11 kilometrelik yolda sadece Çevre Yolu Peyzaj ihalesini kazanan Florart Firması’nın seralarının bulunduğu bölge yeniden asfaltlandı. Yolun, Başkan Ömer Günel’in masa arkadaşı Atilla Yurtseven’in ailesine ait işletmenin önü dışında kalan bölümündeki çukurlara ellenmeyişi, “hizmette torpil” söylemlerini bir kez daha gündeme getirdi.

Her gün aynı güzergahı kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, çukurların artık araçlara hasar vermeye başladığı yolun onarımı için Ömer Günel ile ilişkileri ve Kuşadası Belediyesi ile alışverişleri gündemden düşmeyen Florart Peyzaj’ın bulunduğu bölgeye öncelik verilmesine tepki gösterdi.

Kuşadası Belediyesi daha önce de Başkan Günel’e yakın müteahhitlere ait inşaatların bulunduğu bölgelerde yol yapımına öncelik vermekle suçlanmıştı.

https://slkhaber.com/butun-yollar-yandaslara-cikiyor/

https://slkhaber.com/kusadasi-ndaki-torpil-duzeni-ifsa-oldu/

Florart Peyzaj’ın kurucusu olan ancak daha sonra şirketi kardeşine devretmesine rağmen Çevre Yolu Peyzaj çalışmaları ve bazı park yapımları sırasında bizzat işin başında olan Atilla Yurtseven, son olarak Otizm Merkezi yapılmak üzere istimlak edilen arsanın satışıyla dikkatleri üzerine toplamıştı.

https://slkhaber.com/kusadasi-nda-yuz-kizartan-ihale/


  • post

Yorum Yazın