Günel, ipin ucunu kaçırdı! 2 günde, 2 pahalı konser!

Günel, ipin ucunu kaçırdı! 2 günde, 2 pahalı konser! Günel, ipin ucunu kaçırdı! 2 günde, 2 pahalı konser!

Kuşadası Belediyesi ile belediye şirketi ARYA’nın toplam borçları 1.5 milyara doğru koşarken, halk nezdinde kredisi tükenen Başkan Ömer Günel, pahalı konserler derdine düştü. Yaz sezonu boyunca festival ve konserler için on milyonlarca lira harcama yapan Belediye, 29 Ekim şölenlerine de 2 konser sığdırdı. 29 Ekim için Türkiye’nin en yüksek ücretli sanatçılarından Hande Yener’i seçen Günel yönetimi, ertelenen Ceza Konserinin de 30 Ekim’de gerçekleşeceğini duyurdu.

Kuşadası Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruya göre 29 Ekim’de sahne alacak Hande Yener, 17 kişilik ekibi ile birlikte ağırlanacak. Yılbaşından itibaren kaşe ücretini 1 milyon liraya yükselten sanatçının, 17 kişilik ekibinin ücretleri, sahne, ışık düzeni, yol ve konaklama bedelleri ile maliyetinin 2 milyon liranın üzerine çıkacağı ifade edildi.

Daha önce 22 Ekim’de yapılacağı duyurulan ancak Gazze saldırıları nedeniyle 3 günlük yas ilan edilince 30 Ekim’e ertelendiği açıklanan Ceza için ödenecek faturanın da 2 milyon lira civarında olacağı belirtildi. BU arada geçtiğimiz aylarda Kuşadası Belediyesi tarafından sahneye çıkartılan bazı sanatçılara hala ödemelerinin yapılmadığı, organizatörlerin tahsilat için sık sık belediyenin kapısını aşındırdığı öğrenildi.


  • post

Yorum Yazın