Günel ve adamlarına yol göründü!

Günel ve adamlarına yol göründü! Günel ve adamlarına yol göründü!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, devam eden soruşturmalar nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı turistik gezilerine devam etme kararı aldı. Günel, yakın çevresindeki isimlerden oluşturduğu 5 kişilik bir heyetle Londra’ya gitmek için meclis kararı aldırdı.

Göreve geldiği günden bu yana Amerika ve Rusya dahil pek çok ülkeye turistik sefer düzenleyen Kuşadası Belediye Başkanı, Londra seferinde yol arkadaşı olarak Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Meclis Üyesi Tibet Özer, Kültür ve Basın Sorumlusu Atıl Ulaş Bengi ile tercüman Ecehan Dolgun’u seçti. Her fırsatta Kuşadası Belediyesi’nin içinde bulunduğu mali krizden yakınan ve krizi aşabilmek için çok sayıda gayrimenkul satan Başkan Günel’in 6-9 Kasım’daki geziye katılmasını teklif ettiği Ak Partili Meclis Üyesi Cenk Sözer ise bu öneriyi reddetti. Bedeli Kuşadası Belediyesi’nin kasasından ödenen turistik gezilerin demirbaş ismi KUSAV Başkanı Levent Köylü’nün de “World Travel Market London” Fuarı’na gidecek ekibe dahil olacağı ifade edildi. Belediye Meclisi’nin aynı toplantısında 7-10 Ekim tarihlerinde Bulgaristan’ın Strumyani kentinde düzenlenecek Uluslararası Folklor Festivali’ne gidecek meclis üyesi çıkmadığı için bu gezi iptal edildi.

Kuşadası Belediyesi yolsuzluk iddiaları ile didik didik incelenirken Günel’in Londra’ya turistik gezi planlaması siyasi çevrelerde farklı yorumlara neden oldu. Kuşadası kamuoyu belediyeye yönelik bir operasyon beklerken Başkan Günel’in “aklandık” algısı yaratmak için büyük bir çaba harcadığına dikkat çekilen yorumlarda, Londra gezisi de algı operasyonunun bir parçası olarak değerlendirildi.


  • post

Yorum Yazın