İşte herkesten saklanan gerçekler!

İşte herkesten saklanan gerçekler! İşte herkesten saklanan gerçekler!

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı kitaplarının yayınlandığı dönemde CHP’liler tarafından baş tacı yapılan, ancak Kuşadası’ndaki ihale yolsuzluklarını gündeme getirince hakkında linç kampanyası başlatılan Yazar Ergün Poyraz ile Ömer Günel arasındaki gizlenen ilişkiler birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, Poyraz ile Günel ikilisi arasındaki işbirliği 2020 yılında düzenlenen 1. Kitap Fuarı’nda başladı. Bazı belediye bürokratlarının engellemek istediği etkinlik, Poyraz’ın çağrısı üzerine devreye giren Günel’in büyük gayretleri ile gerçekleştirildi. 20 Ağustos’ta 2020’de başlayan, Aydın Büyükşehir Belediyesi-Kuşadası Belediyesi ve Ergün Poyraz’ın temsil ettiği Toplumsal Yayın Grubu’nun ortaklaşa düzenlediği fuar pandemi koşullarına rağmen büyük ilgi gördü.

Bu fuardan hemen sonra Ömer Günel’in talimatı ile Ergün Poyraz’a çalışma ofisi olarak kullanması için 5 Eylül 2020’de Davutlar’da mülkiyeti Kuşadası Belediyesi’ne ait daire tahsis edildi. Yazar Poyraz, Ömer Günel belediyeye ait dairede çalışmalarını sürdürürken 2. Kitap Fuarı’nın hazırlıkları başladı. Ancak Ergün Poyraz’ın temsil ettiği ve ilk fuarın çözüm ortaklarından biri olan Toplumsal Yayın grubu, daha fuarın ilk günü olan 30 Temmuz’da korsan kitap satılacağı gerekçesiyle fuardan çekildiğini duyurdu.

Ergün Poyraz’ın ifadesine göre, aynı günlerde belediyeye ait binaya gelen Başkan Ömer Günel, kendisini eleştiren muhalifler hakkında karalama kampanyası başlatılması teklifinde bulundu. Sahte hesaplarla yürütülmesi istenen bu teklifi hemen geri çevirdiğini anlatan Ergün Poyraz, “Kendisine, elimde kesin bilgi ve belge olmadan kimse hakkında yazı yazmayacağımı söyleyip teklifini geri çevirince sinirlenerek büroyu derhal boşaltmamı istedi. Nitekim 15 Ağustos’ta da zorla tahliye ettirdi” diye konuştu.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise ilk fuarın ardından Ergün Poyraz’a ofis tahsis etmesine rağmen husumetin başlangıcı olarak bu organizasyonu işaret etti. Günel Odatv’ye bu konuda yaptığı açıklamada, “Ergün Poyraz iki sene önce kitap fuarı açtı. Biz de ev sahipliği yaptık, fuarın tüm masraflarını karşıladık. Bu arkadaş bizim verdiğimiz çay potu ile gelen yazarlara çayı parayla sattı. Yöresel ürünler pazarladı. Kitap fuarını 7 gün daha uzatmak istedi. Bu fuarı yedi gün uzatmayınca bu şahıs bizim düşmanımıza dönüştü. Bütün mevzu bu" sözleriyle gerçekleri yansıtmadığını gözler önüne serdi.


  • post

Yorum Yazın