Kılıçdaroğlu’nun Ada sevdasının altında anket sonuçları yatıyor!

Kılıçdaroğlu’nun Ada sevdasının altında anket sonuçları yatıyor! Kılıçdaroğlu’nun Ada sevdasının altında anket sonuçları yatıyor!

Son dönemlerde sık sık kamuoyu yoklaması yaptıran ve aldığı sonuçlara dayanarak erken seçim çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıklaşan Kuşadası temaslarının altından da aynı etken çıktı. CHP Lideri’nin düşüşe geçtiği ifade edilen oyları geri alabilmek için Kuşadası’na özel ilgi göstermeye başladığı belirtildi.

MERCEK ALTINA ALINDI

CHP Genel Merkezi’nden edinilen bilgiye göre, son dönemlerde sıklaştırılan kamuoyu yoklamalarında bazı merkezlerde partinin oylarında düşme olduğu gözlendi. Parti yönetimi düşüşü durdurup, yeniden tırmanış sağlamak için oyların düştüğü bölgeleri mercek altına aldı. Bu araştırmalarda, Kuşadası’nda tek yön uygulaması ile başlayan oy kaybının, tartışmalı ihaleler, bazı imar uygulamaları ve geç ödenen işçi ücretleri nedeniyle 5 puanı aşması büyük rahatsızlık yarattı. Kuşadası Belediyesi’nin neden olduğu erimenin hem Büyükşehir, hem de genel seçimlerde etkili olmasından duyulan endişe sonucu devreye bizzat Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu girdi.

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA DESTEK

CHP’nin ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bu durumdan etkilenmesini istemeyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun sıklaşan Aydın ve Kuşadası ziyaretleri ile seçmene “biz yanınızdayız” mesajı vermeye çalıştığı ifade edildi. Genel Merkez koridorlarında dillendirilen gelişmeye göre, anketlerden çıkan sonuçlara çözüm arayışları sürerken Kuşadası’ndan gelen şikayet dosyalarının sayısında da patlama yaşandı. Bu durum üzerine Kuşadası için Ömer Günel sonrası senaryolar gündeme geldi. CHP’nin gelecek seçime Ömer Günel’le girmesinin partiye zarar getireceğini öngören bazı MYK üyeleri, Murat Saraç ismi üzerinde dururken, Özlem Çerçioğlu cephesi de Evrim Karakoz ismini ortaya attı.

BÜLENT TEZCAN CEPHESİ

Başkent cephesindeki gelişmeleri doğrulayan ve gelişme de Kuşadası’nda yaşandı. Ömer Günel’e yakınlığı ile bilinen ve adaylığı sırasında en büyük desteği veren Aydın Milletvekili ve PM Üyesi Bülent Tezcan, geçtiğimiz günlerde kendi çevresinde bir nabız yoklaması yaptı. Küçük katılımlı toplantılar sırasında çok sayıda partilinin Bülent Tezcan’a Ömer Günel’den şikayetlerini ilettikleri iddia edildi. Bu toplantılara katılan bir partili gelen tepkiler üzerine Tezcan’ın “Bu yakınmalardan artık bıktım” şeklinde ifadeler kullandığını vurguladı.

KONUŞAN FOTOĞRAF

Medyaya yansımayan bu fotoğraf, Kemal Kılıçdaroğlu’nun son Kuşadası ziyareti sırasında görüntülendi. Adı bazı MYK üyeleri tarafından gelecek dönem adayı olarak anılan Murat Saraç’ın İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile sohbeti sırasında, arka planda kalan Belediye Başkanı Ömer Günel’in yüzündeki ifade salonda bulunan hiç kimsenin dikkatinden kaçmadı.

https://slkhaber.com/chp-de-gunel-in-rakiplerine-genel-merkez-den-ozel-davet/

 


  • post

Yorum Yazın