Kuşadası’nda “mühür” terörü!

Kuşadası’nda “mühür” terörü! Kuşadası’nda “mühür” terörü!

Mühürleme yetkisini genelde Başkan Ömer Günel’in muhalifleri için kullanan Kuşadası Belediyesi bu kez hedef olarak Uydukent’i seçti. 15’er katlı 3 sitenin asansörleri mühürlenince burada yaşayanlar için yaşam cehenneme döndü.

Kuşadası Belediyesi’nin Uydukent’te bulunan Basın, Florya ve Kanarya sitelerinin asansörlerini mühürlemesi hayatı sekteye uğrattı. Vicdansız uygulama yüzünden bazı dağıtım firmaları üst katlara servisi kesince çok sayıda vatandaş su ve tüp gibi ağırlığı fazla olan ihtiyaçlarına ulaşamaz hale geldi. Bu konuda en çarpıcı örnek geçtiğimiz günlerde yaşandı. Rahatsızlanan bir vatandaş, 14. kattaki evinden ambulansa battaniyeye sarılarak indirilebildi.

Kuşadası Belediyesi’nin hiçbir uyarı yapmadan asansörlerini mühürlediğini belirten vatandaşlar, günlerdir bu olumsuzluğun giderilmesi için yaptıkları başvurulara karşılık verilmediğini belirttiler. Mühürlenen asansörlerin bakımının zamanında yapıldığına ve güvenli olduğuna dair mavi etiket takıldığına dikkat çeken vatandaşlar, binalarına ruhsat verilmediği için asansörlerine de ruhsat alamadıklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz yıl Başkan Ömer Günel buraya gelip bütün sorunlarımızı çözeceğine dair söz verdi. Ama bir şeyin çözüldüğü yok. Şovunu yaptı gitti. Burada yaşayanların çoğu emekli ve yaşlı. Asansör bir konfor değil, yaşam aracı. Çoğumuz en basit ihtiyaçlarımız için markete bile gidemez hale geldi. Bu eziyet hak mı, reva mı?” diye konuştular.


  • post

Yorum Yazın