Kuşadası’nın sahilinin ünlü Atakent Pazarı, özelleştirmeden satışa çıktı

Kuşadası’nın sahilinin ünlü Atakent Pazarı, özelleştirmeden satışa çıktı Kuşadası’nın sahilinin ünlü Atakent Pazarı, özelleştirmeden satışa çıktı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararda Aydın'ın Kuşadası, İzmir'in Çeşme Alaçatı, Antalya'nın Alanya, Mersin'in Toroslar ile Muğla'nın Marmaris ilçesindeki 31 taşınmaz için özelleştirme kararı alındı.

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınması; ‘Satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri veya birkaçının birlikte uygulanarak zelleştirilmesine’, özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.

Resmi Gazetede yer alan listede, Davutlar Sahilinde yer alan ve Atakent Pazarı olarak bilinen atıl durumdaki arazi de yer aldı. Tapuda, Davutlar Mahallesi 731/3 parselde yer alan 12 bin 91 metrekare büyüklüğündeki denize sıfır arazi için fiyat belirtilmedi.


  • post

Yorum Yazın