Kirli pazarlıklar CHP’yi yedi bitirdi!

Kirli pazarlıklar CHP’yi yedi bitirdi! Kirli pazarlıklar CHP’yi yedi bitirdi!

CHP’nin tabanın tepkisine rağmen Ömer Günel’i yeniden Kuşadası Belediye Başkan Adayı göstermesine tepkiler artarak devam ediyor. Yıllarını CHP çatısı altında siyaset yaparak geçiren istifacı parti emektarlarının sayısı 2 bin sınırına dayanırken, son kopmalar Kuşadası’nın siyasi haritasını da değiştirdi. Kaçışa engel olamayan CHP Kuşadası İlçe Yönetiminin, kaçışı gizlemek amacıyla partili meclis üyeleri ile bazı işadamlarının şirketlerinde çalışanları siyasi görüşlerine bakmaksızın üye kaydettiği iddia edildi.

Önceki dönem Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Özer Kayalı’nın partinin Atatürk çizgisinden uzaklaştığı yolundaki saptamalarını ortaya koyarak fitili ateşlediği istifalara, eski Kadın Kolları Başkan Adaylarından Olcay Aras, meclis üyeliğini de bırakan Hasan Çelik gibi çok sayıda emektarın yanı sıra aday adayı Dr. Bilgehan Algan da katıldı. Dr. Algün, sosyal medya hesabından duyurduğu istifasında CHP yönetiminin yıllarca tek adam siyasetini eleştirmesine rağmen daima tek adamlığa oynadığına vurgu yaptı. Önümüzdeki günlerde yeni bir oluşumla siyasete geri döneceğinin de mesajlarını veren Bilgehan Algan, istifa gerekçesinde özetle, “Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, türlü saldırılar yapılırken sessiz kaldılar.

Kurucu değerlerimizin, demokrasinin ve parti ilkelerimizin içini boşalttılar.

CHP Genel Merkezini cam bir fanus içerisine alıp, tabanın sesine asla kulak vermediler.

Kişisel ilişkiler, siyasi kamplaşmalar üzerinden istediklerini aday yaptılar, istemediklerini ötekileştirdiler.

Değişim dediler, aynı kişiler ile değişim yapmaya çalıştılar. Önseçimden her dönem kaçtılar!

Memnuniyet anketi dediler, sonuçlarını kimseyle paylaşmadan kapalı kapılar ardında kirli pazarlıklarla adayları belirlediler…

Bugün geldiğimiz noktada Kuşadası halkının önüne yeni bir seçenek sunmak için CHP ile yolumuzu ayırıyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP kulislerinden sızan bilgiye göre istifacı partililer, gelinen son durumla ilgili olarak elini ilçe yönetiminden çekmeyen Belediye Başkanı Ömer Günel ve tabandan yana irade koyamayan Başkanı Mehmet Gürbilek’i suçladılar.


  • post

Yorum Yazın