Sahte kanun adamları, emekli doktorun dünyalığını elinden aldı

Sahte kanun adamları, emekli doktorun dünyalığını elinden aldı Sahte kanun adamları, emekli doktorun dünyalığını elinden aldı

 

Kuşadası’nda emekli doktorun yaklaşık 2 milyon 500 bin liralık birikimini dolandırdıkları iddiasıyla 2'si kadın 10 şüpheli gözaltına alındı.

Kuşadası’nda emekli doktorun, nakit, ziynet eşyası ve internet bankacılığı şifresini kullanarak yaklaşık 1 milyon 750 bin liralık birikimini dolandırdıkları iddiasıyla 2'si kadın 10 şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, emekli doktor Y.A, dolandırıcılara 50 bin Euro, 250 bin TL ve yaklaşık olarak 1milyon TL ziynet eşyası ile internet şifresi ile banka hesabındaki 518 bin 100 TL'yi dolandırıcılara kaptırdığını bildirdi.

Bunun üzerine Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve İstihbarat Büro ekipleri, özel bir ekip oluşturarak ortak çalışma başlattı.

Güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen şüphelilerin İzmir, Bursa ve Gaziantep'teki adreslerine operasyon düzenlendi.

Ekipler Ş.F, U.Y, D.T, T.Y, S.A, Ö.Ç. ve H.U.Ç'yi İzmir'de, G.S. ve Ö.Ç'yi Bursa'da, İ.A'yı Gaziantep'te gözaltına aldı.

Aramalarda bir miktar para ile ziynet eşyaları bulunurken, paraların aktarıldığı kripto para hesaplarına bloke konuldu. Operasyonda 2 tabanca ile tabancalara ait mermiler ve dolandırıcılıkta kullanıldığı belirlenen cep telefonları da ele geçirildi. Zanlılar hakkında yasal işlem başlatıldı.


  • post

Yorum Yazın