Şaka değil! Bitmeyen proje için Kılıçdaroğlu’na açılış yaptırıldı!

Şaka değil! Bitmeyen proje için Kılıçdaroğlu’na açılış yaptırıldı! Şaka değil! Bitmeyen proje için Kılıçdaroğlu’na açılış yaptırıldı!

CHP Lideri’nin Kuşadası’nda hayali müzeden sonra tadilatı tamamlanmayan kurs merkezini de hizmete açtığı ortaya çıktı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir günlük Aydın-Kuşadası gezisine sığdırılan skandalların ardı arkası kesilmek bilmiyor. Açılışı CHP Lideri’ni yaptırılan tesisler arasındaki müzenin hayali olduğunun ortaya çıkmasında sonra kurs merkezi olarak faaliyet gösterecek olan Kuşadası İstasyon’da da tadilatların devam ettiği ve merkezin hizmete açılamadığı anlaşıldı.

Kuşadası Belediyesi’nin, geçtiğimiz yıl meclisin olağanüstü toplantısında aldığı kararla kiraladığı Kadınlar Denizi’ndeki İstasyon Topluluk Merkezi’nin tadilatı, sık sık yapılan plan değişiklikleri yüzünden bir türlü tamamlanamadı. Belediye Başkanı Ömer Günel’in “prestij projeleri” arasında yer alan ve önemli hizmetler vermesi hedeflenen merkezdeki inşaat devam ederken Kılıçdaroğlu’nun ziyareti gündeme gelince, İstasyon’un tamamlanan bölümlerine mobilyalar yerleştirildi. Ancak teknik alt yapısı ve bazı bölümlerinde tadilatlar sürdüğü için proje hizmete hazır hale getirilemedi. Ne var ki, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kuşadası’nda toplu açılış yapmasına karar verilince İstasyon da bitmediği halde bitmiş gibi listeye dahil edilerek açılışı yaptırıldı.

Kuşadası Belediyesi’nin hizmete açılmadığı halde bugüne kadar 100 bin liranın üzerinde kira ödemesi yaptığı Kadınlar Denizi’ndeki binada yarım kalan inşaat ise Kılıçdaroğlu’nun ilçeden ayrılmasından sonra yeniden başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hizmete açtığı duyurulan projelerde ortaya çıkan bu komik tablo, Kuşadası’nda eleştiri konusu oldu. Açılış listesine “tematik park” olarak eklenen parkların da sıradan sıradan projeler olduğu halde CHP Lideri’ne durumun farklı sunulduğunu savunan vatandaşlar, resmen “göz boyama” seferberliği yaşandığını iddia ettiler. Bazı CHP’liler ortaya çıkan tablonun Kılıçdaroğlu’nu da rahatsız edeceğini belirterek, “Gezi eylemlerinin arkasında duran bir lider, projenin bu halinden haberi olsa bizzat Gezi’yi destekleyen kesim tarafından dava edilen Tariş alanı projesini övmeye kalkmazdı” diye konuştular.


  • post

Yorum Yazın