İki belediye anlaşmış gibi cenneti cehenneme çevirdi

İki belediye anlaşmış gibi cenneti cehenneme çevirdi İki belediye anlaşmış gibi cenneti cehenneme çevirdi

Dilek Yarımadası Milli Parkı sınırında, yeşil ve mavinin kucaklaştığı bir coğrafyada kurulu Güzelçamlı, Aydın Büyükşehir ve Kuşadası Belediyeleri’nin vurdumduymazlığı yüzünden, bunca doğal zenginlik içinde cehennem hayatı yaşıyor. Termometrelerin limitleri zorladığı kavurucu sıcaklarda su sıkıntısı çeken beldede, ASKİ’nin bu hayati soruna duyarsızlığı büyük tepki topladı.

Güzelçamlı’da su arızalarının ancak günler sonra giderildiğini belirten belde sakinleri, bitmeyen kesintiler yüzünden Büyükşehir Belediyesi’ne büyük tepki gösterdi. Yıllardır kanalizasyon sorunu çözülmediği için evsel atıkları fosseptik çukurlarında depolamak zorunda kalan Güzelçamlı’da Büyükşehir Belediyesi’nin vidanjör taleplerine 1 ayı bulan sürelerde yanıt vermesi Büyükşehir’e yönelik eleştirilerin bir başka konusu oldu.

Güzelçamlı’da yaşayan vatandaşları hayatından bezdiren diğer bir kurum ise Kuşadası Belediyesi oldu. Turizm sezonun başlamasıyla birlikte kış boyunca ellemediği Güzelçamlı yollarını yapmaya kalkışan ilçe belediyesi yüzünden belde merkezinde araç ve yaya trafiği çile haline döndü. Özellikle toz toprak altında kalan çarşı bölgesinde pek çok esnaf, yolların durumu nedeniyle aylarca bekledikleri müşterilerin kendilerine ulaşamamasından yakındı. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri’nin çöp toplama konusunda Güzelçamlı’ya yeteri kadar özen göstermediğinden dert yanan belde sakinleri, “Bazen 4-5 günde bir toplanan çöpler yüzünden ortalık çöpten geçilmez oluyor. Toplanmayan çöplerin kokusu yetmiyormuş gibi ürettiği sinek de cabası. Bu güzelim yer sanki bile bile salgın hastalığa mahkum ediliyor” diye konuştular. Güzelçamlı’ya “üvey evlat” muamelesi yapmakla suçlanan Kuşadası Belediyesi’nin plajlar konusundaki duyarsızlığı ise bardağı taşıran son damla oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleştirilen tuvaletlerin pisliği, belediye şirketi Arya tarafından kiralanan bazı bölgelerde de işletmecilerin engellilere ayrılan tuvalet ve duşları depolama alanı olarak kullanması ziyaretçilerden de büyük eleştiri alıyor.


  • post

Yorum Yazın