Yine Günel, yine suçüstü!

Yine Günel, yine suçüstü! Yine Günel, yine suçüstü!

Binlerce kişinin can verdiği, on binlerce insanı sokakta bırakan Kahramanmaraş Merkezli depremler, Türkiye’yi bir kez daha kenetledi. Yurdun dört bir yanında yüzbinlerce insan, siyasi kimliğini bir kenara bırakıp imkanları ölçüsünde deprem mağdurlarına yardım temin etmeye çalışırken, Kuşadası’nda hiçbir il ve ilçede örneği olmayan görüntüler ortaya çıktı.

“Bir elin verdiğini diğer el görmemeli” ilkesiyle temin ettikleri malzemeleri Ticaret Odası bitişiğindeki toplama merkezine götüren çok sayıda Kuşadalı, bedelini kendi ceplerinden ödedikleri yardım paketlerine Ömer Günel’in adının yazdığı çıkartmaların yapıştırıldığını görünce resmen şok oldu. Kuşadası Belediye Başkanı’nın hiçbir “kişisel” katkısı olmadığı halde, belediye çalışanlarını kullanarak deprem yardımlarını “kişisel reklam aracı”na çevirmesine tanık olan ve bu durumdan büyük rahatsızlık duyan AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe tepkisini, “Böyle bir durumda siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun” sözleriyle ifade etti. Aynı tabloya tanıklık eden Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp ise, “Milletin yüreği yanıyor, bunlar reklam peşinde koşuyor. Yazıklar olsun” diye konuştu.

İki ilçe Başkanı’nın tepkilerine vatandaşlardan da büyük destek gelince, Kuşadası Belediyesi’nden yüzlerce kişinin tanık olduğu rezalet yalanlama geldi. Belediye’nin bazı sosyal medya hesapları ve Günel’e yakın internet sitelerinde yayınlattığı haberlerde, yardım kolilerinin üzerinde Ömer Günel isminin yer almadığı iddia edildi.


  • post

Yorum Yazın