Aydın siyasetinde büyük deprem!

Aydın siyasetinde büyük deprem! Aydın siyasetinde büyük deprem!

Aydın’ın CHP’li Efeler Belediye Başkanı, eski milletvekili Fatih Atay, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında zehir zemberek iddialarda bulunarak partisinden istifa etti. Atay’ın, Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt ihalesinde 32 milyon liralık yolsuzluk yapıldığı iddiasını tekrarladığı, kongre pazarlıklarını gündeme getirdiği açıklama, Aydın’da bomba etkisi yarattı.

Kararını açıkladığı basın toplantısında, CHP’nin Aydın’da “Çerçioğlu Partisi”ne döndüğünü ifade eden Efeler Belediye Başkanı, kongre sürecinde parti tüzüğüne aykırı uygulamalar yapıldığına dikkat çekti. Atay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK’nın, Çerçioğlu’nun kongre desteği sözüne karşılık kongrede yaşanan hukuksuzlukları görmemezlikten geldiğini savundu. Görev süresi boyunca Özlem Çerçioğlu’nun isteği üzerine CHP il ve ilçe yöneticileri ile milletvekillerinin kendisini yalnız bıraktığını anlatan Efeler Belediye Başkanı, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye gündemine düşen 32 milyonluk asfalt yolsuzluğu iddialarına ilişkin olarak da şunları söyledi:

“Çıktım, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt ihalesinde 32 milyon liranın iç edildiğini söyledim. Bir genel başkan çıkıp bunu sorgulamaz mı? İddialarım doğruysa Çerçioğlu için gerekeni yapsın. Yok yanlışsa benim hakkımda gereken yapılsın. Ama sanki böyle bir konu hiç yaşanmamış gibi davrandı.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Özlem Çerçioğlu’nun adaylığını açıklamasının parti tüzüğüne aykırı olduğunu vurgulayan Fatih Atay, 4.5 yıllık başkanlık süreci ve bu süreçte yaşadıklarını anlattığı basın toplantısı sonunda, CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Beklenen kararını, “Ben hayatımı adadığım partimden değil, Özlem Çerçioğlu partisinden istifa ediyorum” sözleriyle duyuran Efeler Belediye Başkanı, görevini bağımsız olarak sürdüreceğini söyledi.


  • post

Yorum Yazın