Belediye değil, “yalan” fabrikası!

Belediye değil, “yalan” fabrikası! Belediye değil, “yalan” fabrikası!

Kuşadası Belediyesi’nin, tek katlı Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Lokali’ni yıktırmasıyla oluşmaya başlayan utanç zincirine yeni bir halka daha eklendi. Engelli gazilerin yeni lokale erişimleri sırasında yaşanan eziyetin Türkiye gündemine düşmesinden sonra, buraya engelli asansörü yapılacağını duyuran Kuşadası Belediyesi, lokale 5 aydır çivi bile çakmadı.

Kuşadası’nda büyük yalanı tetikleyen utanç görüntüleri 18 Mart’ta ortaya çıktı. Engelli bir Güneydoğru Gazisi’nin, Belediye tarafından tahsis edilen Güvercinada Yolu üzerindeki Gaziler Derneği Lokali’ne askerler tarafından çıkarılış eziyeti sadece Kuşadası’nda değil tüm Türkiye’de olay oldu. Eziyet haberi ulusal gazetelerde bile geniş yer buldu.

Ortaya çıkan tabloya tepkilerin giderek yükselmesi üzerine harekete geçen Kuşadası Belediyesi, bu haberi izleyen günlerde tüm medyaya gazilerin mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesi için harekete geçildiği haberini servis etti. Belediye ekiplerinin lokalde ölçüm yaparken çekilen fotoğrafları eşliğinde yayınlanan “gazilere engelli asansörü yapılacak” başlıklı haberler, 24 ve 25 Mart tarihlerinde de medyada yer buldu.

Ancak Türkiye 30 Ağustos kutlamalarına hazırlanırken, aradan geçen yaklaşık 5 aylık süre içinde Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Lokali’ne bir çivi çakılmadı. Kuşadalı gazilere yaşatılan eziyetin bir benzeri de 1.5 yıl önce Huzurevi konusunda yaşanmış, Belediye Başkanı Ömer Günel’in “yaşlılarımızı sokağa atmayacağız” yolundaki açıklamasının üzerinden bir-iki ay geçtikten sonra Kuşadası Belediyesi’ne ait huzurevi kapatılmıştı.

İŞTE YALANIN KANITLARI:

https://ankahaber.net/haber/detay/kusadasi_belediyesinden_sehit_aileleri_ve_gazilere_engelli_asansoru_79302

https://www.cnnturk.com/yerel-haberler/aydin/kusadasi/kusadasi-sehit-aileleri-ve-gazileri-dayanisma-dernegi-engelli-asansorune-kavusacak-1774728

https://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/aydin/kusadasi/kusadasi-sehit-aileleri-ve-gazileri-dayanisma-d-6724680

https://www.aydinhedef.com.tr/sehit-aileleri-ve-gazilere-engelli-asansoru-kazandiriliyor-31803h.htm


  • post

Yorum Yazın