Belediyeden balıkçıya komplo!

Belediyeden balıkçıya komplo! Belediyeden balıkçıya komplo!

Kuşadası’nın hafızası olarak kabul edilen, Balıkçılar Kahvesi’nin tahliyesini sağlamak amacıyla Su Ürünleri Kooperatifi’ne kurulan komplo, evraklarla belgelendi. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Serkan Altındiş ve Avukat Mahmut Kazancıoğlu, dün düzenledikleri basın toplantısında Kuşadası Belediyesi’nin tahliyeye gerekçe gösterdiği iddiaların asılsız olduğunu resmi evraklarla gözler önüne serdiler.

Su Ürünleri Kooperatifi Avukatı Mahmut Kazancıoğlu, Kuşadası Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Yusuf Atak aracılığı ile ortaya attığı iddialara dün belgeleriyle yanıt verdi. Kuşadası Belediyesi’nin kooperatif ile yapılan protokol gereği üstlendiği sorumlulukların hiç birini yerine getirmediğini vurgulayan Kazancıoğlu, mekanda Atak’ın iddia ettiği gibi bir alt kiracı olmadığını anlattı. Kooperatifin alt kiracı ile anlaşmasını bitirdikten sonra mekanı işletebilmek için Kuşadası Belediyesi’nden ruhsat istediğini ancak ruhsatın verilmediğini ifade eden Kazancıoğlu, taşınmazın tahliye edildiği yolunda mahkemeye verilen beyanın gerçekleri yansıtmadığını gösteren resmi belgeleri de kamu oyu ile paylaştı.

Kuşadası Belediyesi’nin Balıkçılar Kahvesi’ni zincirlemesiyle başlayan uygulamaların hukuksuz olduğu yolundaki iddialarını tekrarlayan Su Ürünleri Kooperatifi Avukatı, zincirlerin kırıldığı gece yaşanan olaylarla ilgili nöbetçi savcı ile yaptıkları görüşmeyi de gündeme taşıyarak, “O gece hukuksuzluklara yenileri eklendi. Bize, savcının kooperatifi terk etmemizi istendiği söylendi. Ancak savcı ile görüştüğümüzde öğreniyoruz ki, öyle bir talimat yok. Bütün yaşananlar ve sorumlularına karşı hukuk mücadelemizi başlatıp, sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kuşadası Belediyesi’nin haksız ve hukuksuz uygulamaları ile Kuşadalı Balıkçıyı mağdur ettiğini belirten Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Serkan Altındiş ise taşınmazın kapısında halen zabıtaların nöbet tuttuğuna dikkat çekerek, “Belediye o zinciri kapıya değil, balıkçıya vurdu” dedi.


  • post

Yorum Yazın