Günel’in muhalefeti susturma hamlesi yargı duvarına tosladı!

Günel’in muhalefeti susturma hamlesi yargı duvarına tosladı! Günel’in muhalefeti susturma hamlesi yargı duvarına tosladı!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile KUSAV Başkanı Levent Köylü’nün, Neopolis Heykel Sempozyumu sonrasındaki eleştirileri nedeniyle AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gökçe hakkında yaptıkları suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı verildi. “Eleştirilerin kamuoyunu bilgilendirme amacı taşıdığı” vurgulanan “Kovuşturmaya yer yoktur” kararını sosyal medya hesabından paylaşan Gökçe, Ömer Günel’i şeffaf olmaya davet etti. Yorumuna “Eleştiriye açık değilseniz, o makamları işgal etmeyeceksiniz!” ifadesiyle başlayan AK Parti İlçe Başkanı, KUSAV’ın bağışçıları ile bağış miktarlarının da açıklanmasını istedi. Paylaşımında eleştirilerini bundan sonra da sürdüreceği mesajını veren Mustafa Gökçe, son gelişmeyi şu sözlerle dile getirdi:

Facebook hesabımdan 6 Kasım tarihli Neopolis Heykel Sempozyumu ile ilgili açıkladığım gerçekler belediye başkanını ve belediye yönetimini o kadar rahatsız etmişti ki, ardı ardına yaptıkları mesnetsiz açıklamalarla sosyal medya üzerinden şahsıma saldırıya geçmişler, hatta yetmemiş, hakkımda suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Bugün yüce Türk Yargısı Ömer Günel ve yandaşlarına tokat gibi bir cevap vererek hakkımda ‘’kovuşturmaya yer olmadığı’’ hükmüne vardı.

Cumhuriyet Savcılık Makamı tarafından verilen kararda, yaptığım açıklamanın "Bütünüyle ele alındığında kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlayan, yorum ve eleştiri niteliğinde olup, hem bir politikacı hem de belediye başkanı olan müşteki Ömer Günel'in ve kamu görevlisi olan müşteki Levent Köylü'nün sürekli toplum önünde olması nedeniyle eleştirilere açık olmasının zorunluluğu, bu itibarla, somut olayda hakaret suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı anlaşılmaktadır" denmiştir.

Görüldüğü üzere kanun Ömer Günel'e bir politikacı ve bir belediye başkanı olarak eleştiriye açık olması gerektiğini söylemiştir.

Kuşadası ve kamu yararına yaptığımız tüm haklı eleştirilere kulak tıkayan, dahası vukuatlı basın bürosu tetikçilerine yazdırdığı hazır metinleri ekibine paylaştırarak bizi sindirebileceğini sanan Ömer Günel, umarım kanunun kendisine salık verdiği bu nasihatı bir hukukçu olduğunu hatırlayarak dikkate alır.

Çünkü artık malumu ilan etmek, gerçekleri söylemek hiçbir zaman suç olmamıştır. Tabii ki muhatabının gocunacak bir durumu yoksa. Mızrak artık çuvala sığmamaktadır. Gerçeklerin er geç açığa çıkmak gibi bir huyu vardır.

O gün bu agresif yaklaşımlarından sonra her fırsatta ‘’Şeffaf Belediyecilik’’ ten söz eden Ömer Günel ve Levent Köylü’ye burdan sesleniyorum; gelin KUSAV’a bağış yapanları ve bağış miktarlarını açıklayın. Açıklayın ki Kuşadası kamuoyu bu bağışçıların kimler olduğunu öğrensin ve onlara bu katkılarından dolayı teşekkür etme fırsatı bulsun...

Dün olduğu gibi bundan sonra da belediye yönetimi ilgili tüm gerçekleri ve bir siyasetçiye yakışır şekilde tüm eleştirilerimi kıymetli Kuşadası halkıyla paylaşmaya devam edeceğim.

Kuşadalı hemşehrilerim bundan emin olsunlar.”

İşte Gökçe’nin suç duyurusunda bulunulan paylaşımı:

https://slkhaber.com/kusadasi-nin-tas-nufusu-kabariyor/


  • post

Yorum Yazın