İMECE 2. el eşya deposu açtı

 İMECE 2. el eşya deposu açtı İMECE 2. el eşya deposu açtı

Gönüllü hareketinin derneğe dönüşmesinden sonra yardım eli uzatılan ihtiyaç sahibi sayısında büyük bir artış başladı…

SÜLEYMAN CEYHAN YAZDI

          Değişen küresel dünya şartlarında hem ekonomik hem sosyolojik hem psikolojik olarak ülkemiz de son derece kötü etkilenmiştir. Zorlaşan hayat şartları zaten kıt kanaat geçinen halkımızı içinden çıkamaz sorunlarla baş başa bırakmıştır. İmecenin doğuşu da bundan 3 yıl öce işte böyle bir zamanda birkaç gönlü güzel insan olma sıfatını hiç unutmayan değerli arkadaşlarımızın, “bu zor şartlarla baş edemeyen vatandaşlarımıza ne yapabiliriz” ile başlamıştır. Bu başlangıçta birçok sorunu bireysel gayretlerle çözdük. Sorunları çözülen vatandaşlarımızın yaşadıkları mutluklar bizleri de son derece mutlu ve huzurlu kılmış motive etmiştir. Gelen yoğun talepler üzerine yine aynı duyguları bizlerle paylaşan imece ailesine yeni arkadaşların katılımı ile daha çözüm odaklı çalışmalarımız başladı ve sorunları daha hızlı çözmeye başladık. Büyüyen İmece ailesi yaptığı çalışmalarla son derece dikkat çekmeye başladı.

Bizlerin kamu kurumları ile yaptığımız istişareler sonucunda artık kurumsallaşmak gereği gündeme geldi. Yapılan kurumsallaşma çalışmaları neticelenmiş artık İMECE bir dernek olarak çalışmalarına daha gayretli bir şekilde başlamıştır. Yapılan bu yardımlar kafalarda soru işareti bırakmayacak şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Büyüyen İMECE derneğimize şeffaf oluşu çözüm odaklı oluşu vatandaşlarımızın da güvenini sağlamıştır.

Yaşanan pandemi neticesinde vatandaşlarımıza gerçek ihtiyaç sahiplerine Kuşadası Kaymakamlığı, Kuşadası Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan işbirliği neticesinde her türlü sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyor ve edecektir.

İhtiyaç sahiplerine yapılan birkaç projelerimizden bahsetmek gerekirse;

Öncelikle 2 el eşya ihtiyaçlarının çok olması sebebiyle depo tutuldu. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet temin edildi. Kömür, askıda gıda, ilaç mama ve benzeri ihtiyaçlar giderildi. Ramazan ayında 100 ailemize gıda yardımı yapıldı. Bu yardımlar imkanlar doğrultusunda hızla devam edecektir. Başta İMECE DERNEĞİ başkan ve yönetim kuruluna katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.


  • post

Yorum Yazın