Kaya’dan Sengel’e sert sözler; Selçuk’a değil kendine çalışıyor!

Kaya’dan Sengel’e sert sözler; Selçuk’a değil kendine çalışıyor! Kaya’dan Sengel’e sert sözler; Selçuk’a değil kendine çalışıyor!

AK Parti İzmir Milletvekili,  Selçuk Belediye Başkanı Sengel için, “Kendi ikbalini, Selçuk’un geleceğinin önünde görüyor” diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in, Efes Otoparkı’nın gelirlerinin yeniden Selçuk’a bırakılması yolundaki işbirliği girişimlerini samimiyetsizlik olarak değerlendirdi. Katıldığı bir televizyon programında Sengel için, “Kendi ikbalini Selçuk’un geleceğinin önünde görüyor” diye konuşan Kaya, Selçuk Belediye Başkanı’nın asıl hedefinin milletvekilliği olduğuna dikkat çekti.

Selçuk Belediye Başkanı Fiiz Ceritoğlu Sengel’in sürekli genel siyaset konusunda çıkışlar yaptığını vurgulayan Atilla Kaya, “Bir belediye başkanının görevi, ilçesine hizmet etmektir. Genel siyaseti zaten partisinin vekilleri yapıyor. Ama hanımefendi, Selçuk’u bir tarafa bırakmış kendi ikbali için mücadele ediyor” dedi.

Filiz Ceritoğlu Sengel’in “tarihi çağrı” olarak değerlendirdiği, bütün siyasi partilerden destek gören girişimin yapıldığı gün, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine açıklamalar yaptığını belirten AK Partili Vekil, “Hem Ak Parti iktidarından destek isteyeceksin, hem de aynı gün AK Parti’nin Genel Başkanı ve 84 milyonun Cumhurbaşkanı’na söylenmedik laf bırakmayacaksın. Bunun neresi samimi” diye konuştu. Sengel’in bu tutumunu sürdürdüğü sürece bu konudaki girişimlerine destek vermeyeceğini ifade eden Kaya, “Selçuk hizmet bekliyor. Hanımefendi önce asıl işini yapsın. Kendinden önceki dönemlere göz atarsa ne yapması gerektiğini görür. Ama o milletvekili olabilmek için işi gücü bırakmış genel siyaset yapıyor” dedi.


  • post

Yorum Yazın