Özlem Çerçioğlu muhalifleri CHP’li belediyeden besleniyor!

Özlem Çerçioğlu muhalifleri  CHP’li belediyeden besleniyor! Özlem Çerçioğlu muhalifleri CHP’li belediyeden besleniyor!

Son dönemlerde aralarında CHP’ye yakınlığı ile bilinen Cumhuriyet Gazetesi dahil, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na en sert muhalefeti yapan yayınlara Kuşadası Belediyesi’nin doğrudan ve dolaylı finansman sağladığı ortaya çıktı. Bu yayınların Özlem Çerçioğlu’nu her konuda eleştirirken, Ömer Günel’e sınırsız destek vermesi, anlaşmalarla Kuşadası Belediyesi’nin anlaşma koşulları hakkında merak uyandırdı.

Özlem Çerçioğlu’na en sert muhalefeti yapan yayınların başında gelen Yeni asır Gazetesi, geçtiğimiz yılın sonuna kadar Ömer Günel’le ilgili yayınlarında da aynı çizgiyi izledi. Ancak gazete, bu yılın başından itibaren Günel’le ilgili yayın politikasını değiştirdi. Hatta bir adım ileri giderek Kuşadası Belediyesi’ne desteğe başladı. Ömer Günel’e de turizme katkılarından ötürü ödül verdi. Bu değişimin kaynağı araştırıldığında, Kuşadası Belediyesi’nin yeni Asır Gazetesi ile bir anlaşma yaptığı ve bu anlaşma karşılığında Basın İlan Kurumu aracılığı ile yüzbinlerce liralık ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi’ne de zaman zaman aynı yöntemle ödemeler yaptığı, gazetenin yöneticileri ile yakınlık kurarak O’nları Kuşadası’nda ağırlamaya özen gösteren Günel, bazı yazarların adaylığı açıklandığı süreçte Özlem Çerçioğlu’nu eleştiren yazıları karşısında üç maymunu oynadı.

Özlem Çerçioğlu’na yerel anlamda en sert muhalefeti yapan Aydın Şafak Gazetesi ve internet sitesi ise deyim yerindeyse Ömer Günel’i kanatları altına aldı. Ömer Günel’e yönelik eleştiri yapanlara bile savaş açan Aydın Şafak’ın Kuşadası Belediyesi ile ilişkileri araştırıldığında ilginç sonuçlara ulaşıldı. İddialara göre Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in telkini ve talebi ile bazı işadamı ve müteahhitler aracılığı ile bu mecra ve bazı yazarlarına finansman aktarılmaya başlandı.


  • post

Yorum Yazın