Sanki batan geminin malları!

Sanki batan geminin malları! Sanki batan geminin malları!

Kuşadası Belediyesi’nin Kaymakamlığın durdurma kararına rağmen yıkıp mallarına el koyduğu seradaki fidanlara el altından müşteri arandığı ortaya çıktı. Kuşadası-Davutlar Yolu’ndaki hazineye ait arsanın mülkiyeti konusunda dava devam ederken işyeri yıkılarak mallarına el konulan Abdullah Özcan, Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, belediye ekipleri tarafından götürülen fidanların değerinin 300 bin lira olduğunu belirtti.

25 yıldır evinin nafakasını sağladığı iş yerini kurtarabilmek için yasal girişimlerini sürdüren çiçekçi Abdullah Özcan, gözü gibi baktığı fidanların başka firmalara satılmak istendiği öğrenince isyan etti. Belediye görevlilerinin yıkım kararı uygulanırken söz konusu fidanları almaları teklif edilen firma yetkilileri ise bu öneriyi geri çevirdi. Peyzaj firmaları satın almayı kabul etmeyince Abdullah Özcan’a ait fidanlar belediyeye ait bir depoya götürüldü.

Gerekli bakımlarının yapılmadığı takdirde bin bir emekle yetiştiği fidanların kuruyup yok olacağına dikkat çeken çiçekçi Abdullah Özcan, Kuşadası Belediyesi’nin bu uygulamasından hem maddi hem de manevi olarak darbe yediğini söyledi. Yıkım ve el koyma işlemini gerçekleştiren belediye görevlileri hakkında Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Özcan, dilekçesinde hukuksuz bir uygulama ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Aylardır Kuşadası Belediyesi’nin taciz ve tehditleri altında bulunduğunu vurgulayan çiçekçi Abdullah Özcan, yasa dışı olduğuna dikkat çektiği tahliye kararını uygulayan belediye görevlilerinin cezalandırılmasını istedi.

Bu arada Kuşadası Belediyesi’ne bağlı ekipler dün yıkılan işyerine gelerek söz konusu arsada iş makinaları ile temizlik yaptılar. Bu temizlikle birlikte alanda 25 yıl boyunca çiçekçilik yapıldığına dair tüm izler silinmiş oldu.

https://slkhaber.com/kusadasi-belediyesi-25-yillik-alin-terine-resmen-el-koydu/


  • post

Yorum Yazın