Yandaşlara yapılan kıyakları Başkan yardımcısı itiraf etti!

Yandaşlara yapılan kıyakları Başkan yardımcısı itiraf etti! Yandaşlara yapılan kıyakları Başkan yardımcısı itiraf etti!

Kuşadası Belediyesi, zabıtaların kaynaklı kapısında 7/24 nöbet tuttuğu Balıkçılar Kahvesi’nin tahliyesine yönelik uygulamalara tepkiler artınca savunmaya geçti. Ancak Başkan Yardımcısı Yusuf Atak’ın belediyeyi haklı gösterme çabaları, aynı bölgede el değiştiren diğer belediye mülkleri üzerinde oynanan milyonluk oyunların ortaya çıkmasına neden oldu.

Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Atak, yandaşlara yapılan kıyakları itiraf ettiği savunmasını, Kuşadası gündeminden uzak bazı Aydınlı gazetecilerin katıldığı ısmarlama bir sohbette yaptı. Su Ürünleri Kooperatifi’nin Balıkçılar Kahvesi olarak da kullanılan mekanı, Sayıştay yönetmeliğine uygun ihale edilmediği ve kooperatifin alt kiracı kullandığı belirlendiği için tahliye işlemlerinin başladığını savunan Atak’ın sözleri üzerine gözler aynı bölgedeki diğer belediye mülklerine çevrildi.

Belediye, bölgedeki ilk ayrıcalığı eski Pusula Kafe’yi Başkan Ömer Günel’in yakın dostu Akay İncili’ye ihalesiz kiraya vererek yaptı. Akay İncili, bu işletmeyi milyonlarca liralık bir bedel karşılığı devrederken Sayıştay yönetmelikleri gündeme bile gelmedi. Benzer bir durum, Kazım Usta'nın eski Güverte Restoran’ı devralması sırasında ikinci kez yaşandı. CHP eski ilçe öneticisi, ARYA’nın yeni yönetim Kurulu Üyesi Çağlayan Erdem’in Damla Restoran’ı İstanköy Balıkçısı’na devri sırasında da ihale değil, milyonluk devir ücreti gündeme geldi.

Devirleri sırasında milyonların döndüğü yandaş işletmelere ses çıkartmayan Kuşadası Belediyesi’nin, ilçenin hafızası olarak kabul edilen Balıkçılar Kahvesi konusundaki tutumu, Günel döneminin çifte standart uygulamalarına örnek gösterildi.

İŞTE YUSUF ATAK’IN İTİRAF GİBİ SAVUNMASI:

https://www.kusadasihaber.com.tr/aydinli-gazeteciler-kusadasi-gundemini-konustu-balikcilar-kahvesi-nde-sulari-bulandiran-kim-ss-su-urunleri-kooperatifi-nin-avukatinin-amaci-ne/494


  • post

Yorum Yazın