Kuşadası siyasetinde deprem!

Kuşadası siyasetinde deprem! Kuşadası siyasetinde deprem!

Büyük depremin yıldönümünde bir sarsıntı da CHP Kuşadası örgütünde yaşandı. Önceki dönem Belediye Başkanı Özer Kayalı ve binden fazla Kuşadalı, CHP’den istifa etti. Ömer Günel’in yeniden aday gösterilmesi ile başlayan kopmalar sonucunda CHP Kuşadası Örgütü, eski üyelerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Kuşadası’nda yaşayan CHP’liler, istifalarını doğrudan Yargıtay’a iletirken, memnuniyet anketlerinden sürekli birinci çıkan eski Başkan Özer Kayalı, partisinden kopuşunu notere de tescil ettirdi. Kayalı noter aracılığı ile CHP Genel Merkezi’ne de ilettiği istifa mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Bugüne kadar, “Cumhuriyetçilik”, “Halkçılık”, “Milliyetçilik”, “Lâiklik”, “Devletçilik” ve “Devrimcilik” ilkeleri ile CHP çatısı altında siyaset yaptım.

Bu ilkeler doğrultusunda, Atatürk’ün kurduğu bu partinin her kademesinde büyük bir gururla görev yaptım.

Ancak gelinen noktada, üzülerek görüyorum ki, CHP Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmış, yıkmak istediği düzenin ikizi haline gelmiştir.

Halkçılığı ötekileştirirken rantçı anlayışı ödüllendiren, demokrasi mücadelesi adı altında “tek adam” rejiminin kusursuz bir kopyası haline dönüşen CHP’nin bu yönetim biçimi ve bu anlayışla iktidar olması ne yazık ki imkansız duruma düşmüştür.

Siyasi mücadelemi yine Atatürk’ün çizdiği ilkeler doğrultusunda sürdürebilmek adına CHP üyeliğinden istifa ediyorum.”

 


  • post

Yorum Yazın