Yalnız ölümde kahreden detay!

Yalnız ölümde kahreden detay! Yalnız ölümde kahreden detay!

Önce gün ajanslar Kuşadası’ndan bir haber geçti; Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Şehit Fuat Kaplan Parkı’nda evsiz olduğu belirtilen bir kişinin cansız bedeninin bulunduğunu duyuruyordu haberde. Asayiş sayfalarında kısacak bir yer bulan habere göre, ölen kişinin sokakta yaşayan 70 yaşındaki Kazım Balbunar olduğu anlaşıldı. Balbunar’ın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bu olay akıllara yine Kuşadası sokaklarında geçen yıl yaşanan benzer bir trajediyi getirdi. Geçtiğimiz yıl da, yakınları bakmadığı için sokağa düşen S.A.İ. isimli 74 yaşındaki bir şahsın cansız bedeni kendine soğuktan korumaya çalıştığı mukavva parçalarının üzerinde bulundu. Trajik bir biçimde son nefesini veren iki yaşlı da gözü açık gitti. S.A.İ, kapı dışarı edildiği Kuşadası Huzurevi’ne döneceği günü, Kazım Balbunar da sığınma hayali kurduğu huzurevinin yeniden hizmete gireceği günü göremedi.

Kuşadası Huzurevi, 2020 yılının 30 Ekim günü yaşanan İzmir depremi sonrasında yapılan incelemede orta hasar meydana geldiği gerekçesiyle tahliye edilerek kapatıldı. Aradan geçen 3 yıl boyunca konserlere, festivallere milyonlar akıtan Kuşadası Belediyesi, bu yapının güçlendirilip yeniden hizmete alınması için tek bir çivi bile çakmadı. Başkan Ömer Günel, Huzurevi’nin tahliye edildiği günlerde ortaya çıkan tepkiler üzerine belediye meclisinde “Yaşlılar bizim baş tacımız. En kısa sürede Davutlar’da yeni bir huzurevi inşa edeceğiz” sözünü vermesine rağmen bu konuda da tek bir adım atılmadı. Aynı Ömer Günel, geçtiğimiz günlerde de, “yaşlılar bizim baş tacımız” ifadesiyle bu kez yaşlı ve emekliler için “ikinci bahar merkezleri” projesinin sözünü verdi.

İŞTE KUŞADASI BELEDİYESİ HUZUREVİ’NDEN ATILANLARIN YAŞADIĞI DRAMLAR:

https://slkhaber.com/kusadasi-nin-12-deprem-magduru-gozleri-acik-can-verdi/


  • post

Yorum Yazın