Otel imarlı arazide, rezidans temeli atıp satışa çıkardılar!

Otel imarlı arazide, rezidans  temeli atıp satışa çıkardılar! Otel imarlı arazide, rezidans temeli atıp satışa çıkardılar!

Kuşadası’nda turizm ayrıcalıkları ile ranta dönüştürülen inşaat projelerine bir yenisi daha eklendi. Ünlü turizmci Tevfik Bağcı’nın, yoğun yapılaşmaya neden olduğu için otel imarı bile tartışılan arsası üzerinde, bir kooperatif tarafından yaptırılan 11 katlı ve 5 bloktan oluşan projesi, temeli atılır atılmaz satışa çıkartıldı.

https://focusinvestment.com.tr/biva-docs-nuova-kusadasi/

Fransız Tatil Köyü bölgesinde bulunan Hacı Feyzullah Mahallesi 2420/2 parseldeki arsa, inşaat yoğunluğu turizmin imarı bile, aşırı yapı yoğunluğuna olanak sağladığı gerekçesiyle tartışmalara konu oldu. Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclislerinin 9 kat yapılaşma izni verdiği arsa, imar planı tartışmaları devam ederken doktorların oluşturduğu Mavi Özdere Konut Yapı Kooperatifi’ne devredildi. Doc’s Clup adı altında örgütlenen doktorlar, denize sıfır 20 bin 879 metrekare büyüklüğündeki parsel üzerinde yapılacak inşaat için İzmir Merkezli Biva İnşaat ile anlaşmaya vardı.

https://slkhaber.com/iste-imar-talaninin-kaniti/

Biva inşaat, geçtiğimiz günlerde kot avantajı kullanarak 11 kata çıkardığı projenin lansmanını yaptı. “Otel konforunda daireler” sloganı ile gerçekleştirilen tanıtımın ardından sektörel internet siteleri ve dergiler aracılığı ile proje satışa sunuldu. Yatırımcı şirket, bu projeyi kendi sitesinde de “Biva Doc’s Nuova Kuşadası” adı ile referansları arasına dahil etti. Bugüne kadar turizm imarının “turizm+ticaret” adı altında konuta dönüştürüldüğü Kuşadası’nda ilk kez doğrudan turizm imarının konut olarak kullanıldığı proje, daha tamamlanmadan son yılların en pahalı mülkleri arasına dahil oldu. Temel atma çalışmaları devam eden “Biva Doc’s Nuova Kuşadası” inşaat yoğunluğu nedeniyle de şimdiden Kuşadası’nın en büyük beton bloku unvanı aldı.


  • post

Yorum Yazın